Kosmetyka ciała

logo

Pielęgnacja ciała nie przysparza aż takich problemów jak pielęgnacja cery. Ciało jest rzadziej narażone na oddziaływanie słońca czy suchego, mroźnego powietrza. Jednak nie można zapominać, że nasze ciało nie potrafi samo zadbać o swoje nawilżenie – ma mniej gruczołów łojowych w porównaniu do skóry twarzy, a to oznacza, że nie jest w stanie wytwarzać ochronnego sebum. Dodatkowo wiele kobiet zmaga się z problemem cellulitu. Jak sobie radzić z pielęgnacją ciała?

Wraz ze zmianą pór roku, skóra ciała zmienia swoje potrzeby. Dzieje się tak ze względu na inną wilgotność powietrza i związaną z tym skłonność skóry do oddawania wilgoci. Drugim czynnikiem jest zmieniająca się aktywność gruczołów łojowych i potowych, które zapewniają skórze własne nawilżenie i ochronę – latem są najaktywniejsze, zimą najmniej.

Proponowane zabiegi w naszym gabinecie :

 • Zabiegi Lipodermologi
 • Drenaż Limfatyczny w kombinezonie
 • Zabiegi pielęgnacyjne:
  – piling,
  – ampułka antycellulitowa
  – pojędrniająca,
  – rollery,
  – ULT,
  – mezoterapia,
  – koc elektryczny

                          Zabiegi Lipodermologi                     

lipodermoligia-2Cellulit czyli „pomarańczowa skórka” to przypadłość większości kobiet. Pierwszą fazę jego powstawania można wyeliminować bardzo łatwo, szybko i skutecznie. W stadium guzkowym przebiegającym wraz z etapem twardnienia i włóknienia jest to już trudne. Na rynku jest wieleostępnych preparatów, kremów, urządzeń które przyprawiają o zawrót głowy. Jedną z najnowszych metod jest  Lipodermologia okrzyknięta najskuteczniejszą metodą roku 2003. Jest ona skuteczna zarówno w usuwaniu, jak i redukcji cellulitu. Masaż lipodermologii wykonywany jest za pomocą specjalnych głowic z wymiennymi końcówkami. Głowica to: dwie rolki wraz z komorą podciśnieniową. Masaż działa na zasadzie generowanego podciśnienia, zwijania i rozwijania fałdu skórnego. Technikę tę możemy wykorzystywać na kilka sposobów Podczas wykonywanego masażu aparatem dodatkowo wywołujemy napięcie izometryczne mięśni. Pozwala to w szybszym tempie spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wskazany jest dla osób ze znacznym zasobem tkanki tłuszczowej oraz II i III stopniem cellulitu. Jest stosowany także u osób z luźną skórą, które wymagają wzmocnienia masy mięśniowej mięśni [tzw;motylki  na ramionach] Zabiegi Lipodermologii przyspieszają przemianę materii i uaktywniają proces krążeniowo- limfatyczny, a gdy pobudzimy te procesy poczujemy się rewelacyjnie.
Zaczynamy drenażem limfatycznym przez 10 min, następnie wykonujemy masaż próżniowy 40 min i kończymy drenażem.

Wskazania:

 •          redukcja cellulitu,
 •         modelowanie ciała,
 •          utrata jędrności,
 •          przed/i po liposukcji cellulitu,
 •          odchudzanie,
 •          rozstępy,        blizny,
 •          zmarszczki,
 •          zastoje limfy „ciężkie nogi”,
 •         lifting twarzy i ciała, w tym zabiegi na biust.

 

Działanie:

 • rozbicie tkanki tłuszczowej,
 • przywraca drożność żył – poprawa krążenia,
 • drenaż limfatyczny
 • napina tkankę,
 • detoksykacja organizmu,
 • przywrócenie elastyczności skóry,
 • stymulacja mięśni

                          Drenaż Limfatyczny                     

BTL_6000_lymphastim_general1„Pneumatyczny masaż sekwencyjny, to przyjemna technika masażu, wspomagająca transfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów do układu limfatycznego. Polega na oddziaływaniu, w odpowiednich sekwencjach, na skórę i podskórną tkankę łączną, poprzez zastosowanie masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem ciśnienia. Stymuluje eliminację toksyn, zwiększa lipolizę na różnych poziomach tkanki łącznej, zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego, pobudza syntezę kolagenu. Ten rodzaj presoterapii zapewnia kurację modelującą sylwetkę bez wysiłku ze strony klienta, jest przyjemny i co bardzo istotne – bezpieczny jak i mało inwazyjny.W celu uzyskania optymalnych i spektakularnych efektów wskazane są dwa zabiegi
pielęgnacyjne w tygodniu. Kuracja obejmuje serię 10 -12 zabiegów. Po pełnej kuracji profesjonalnej wskazane jest wykonanie raz w miesiącu, zabiegu podtrzymującego wcześniej uzyskane efekty.Efekty stosowania Air Drainage Boa Instrument
– uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego
– zmniejszenie retencji wody
– wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki
– przywrócenie prawidłowego metabolizmu
– pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny
– zmniejszenie napięcia mięśni
– rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, a w związku z tym zwiększony przepływ przez tkanki krwi tętniczej
– wzmożone wydalanie zbędnych produktów przemiany materii
– wzmożone spalanie tłuszczu
– zwiększenie dotlenienia i odżywienia tkanek
– wzrost mechanizmów obronnych organizmu
– uaktywnienie przezskórnej wymiany osmotycznej, a w efekcie zwiększoną absorbcję składników czynnych
– stymulacja systemu imunologicznego
-poprawa samopoczucia”Wskazania
– cellulit
– niwelowanie zastoin
– wyszczuplanie i wysmuklanie sylwetki
– poprawa krążenia – profilaktyka
– wchłanianie obrzękówPrzeciwwskazania
– niewydolność układu krążenia (np. migotanie przedsionków, rozrusznik serca, żylaki)
– zaburzenia ze strony układu nerwowego (np. epilepsja)
– choroby nowotworowe i stany po ich operacyjnym usunięciu
– niewydolność wątroby
– ciąża
– stany gorączkowe
– tendencja do krwotoków
– ciężki stan ogólny
– stany wirusowe i bakteryjne skóry

1317367284_mk400-e1439390056498

                                      Koc Elektryczny                              

Specjalny koc elektryczny znajduje zastosowanie w różnych zabiegach na ciało: wyszczuplających lub antycelluliwych Zabiegi te polegają na zastosowaniu profesjonalnych preparatów kosmetycznych przyspieszających metabolizm, poprawiających spalanie tłuszczu, ułatwiających krążenie, wspomagających pozbywanie się toksyn, a następnie owinięciu ciała folią i okryciu  kocem elektrycznym.  Dzięki ciepłu, które rozszerza naczynia skórne substancje odżywcze łatwiej i szybciej wchłaniają się do skóry dając o wiele lepsze efekty.
Stosowanie koca kosmetycznego ułatwia modelowanie sylwetki i pielęgnację skóry. W połączeniu z preparatami do odnowy i pielęgnacji ciała działa wyszczuplająco, regeneruje skórę, wspomaga leczenie rozstępów i cellulitu, poprawia cyrkulację krwi i metabolizm wewnątrzkomórkowy.

Dodaj komentarz

1 × three =