Masaż relaksacyjny twarzy

Masaż jest oparty na technikach masażu klasycznego, ma przede wszystkim zadanie relaksujące i odprężające. Poszczególne techniki masażu ułatwiają prawidłowe rozprowadzenie kosmetyku oraz zapewniają ich lepsze wchłanianie. Powodują zmniejszenie napięcia mięśni twarzy; mechaniczne oddziaływanie na tkankę zwiększa ukrwienie skóry, sprzyja usunięciu martwego naskórka.
W poszczególnych tkankach i narządach masaż powoduje:
– pobudzenie receptorów skóry, szczególnie mechanoreceptorów i termoreceptorów. Informacje przekazywane są obwodowymi drogami czuciowymi do wyższych pięter układu nerwowego, następnie w tkankach, narządach i układach uruchomione zostają procesy dostawcze.
– stymuluje mikrokrążenie w skórze objawiające się zaczerwienieniem, przyspiesza metabolizm, a tym samym odżywienie skóry.
– wspomaga usunięcie martwej części naskórka, udrażnia ujścia gruczołów łojowych i potowych.
– poprawia właściwości mechaniczne masowanej skóry, wpływa na jej elastyczność i jędrność, stymuluje komórki do produkcji kolagenu.
– Wywołuje zmiany w funkcji układu nerwowego w zależności od siły zastosowania bodźca. Zgodnie z prawem Arndta-Shulza działa uspokajająco i relaksująco na psychikę, zmniejsza odczucie bólu.

Przeciwwskazania:
– procesy i choroby zakaźne,
– ostre stany zapalne
– stany ropne

Dodaj komentarz

14 − 14 =