Oczyszczanie twarzy

logo

Zabieg oczyszczania twarzy jest podstawowym zabiegiem dla każdej cery, niezależnie od jej rodzaju: w wieku młodym, gdy częstą przypadłością jest trądzik i łojotok, i w późniejszym wieku, gdy cykl odnowy naskórka wydłuża się.
Oczyszczanie skóry  szczególnie zalecane jest dla skóry zanieczyszczonej zaskórnikami, na której widoczne są rozszerzone pory, grudki i krostki. Na skutek wzmożonej pracy gruczołów łojowych niektóre partie mają tendencję do błyszczenia, tzw. strefa T, czyli czoło, nos i broda – skóra jest niedotleniona i ma nieładny koloryt, a wszelkie zabiegi kosmetyczne i pielęgnacja domowa przynoszą mniejszy efekt od spodziewanego.

Efekty:
– głębokie oczyszczenie skóry
– odblokowanie porów i ujść gruczołów łojowych
– usunięcie zaskórników i wyprysków
– stymulacja usuwania toksyn z tkanek
– przywrócenie cerze blasku i świeżego kolorytu
– przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych

Proponowane zabiegi w naszym gabinecie

 

                    MANUALNE OCZYSZCZANIE TWARZY               

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który składa się przede wszystkim z ręcznego wyciskania zaskórników i drobnych ropnych pryszczy. Jednak całość zabiegu to także inne działania, mające na celu sprawienie, by oczyszczanie było jak najdokładniejsze. Całość trwa około dwóch godzin. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach.

  • Zaczynamy od oczyszczenia twarzy z zanieczyszczeń i makijażu mleczkiem i pianką.
  • Kolejnym krokiem jest tonizowanie za pomocą toniku.
  • Później stosowany jest peeling dobrany do rodzaju cery – może być np. enzymatyczny lub drobnoziarnisty – dzięki czemu martwy naskórek zostanie złuszczony.
  • Następnie stosowana jest specjalna maseczka z alg lub inna, rozpulchniająca skórę.
  • Za pomocą wapozonu rozgrzewa się skórę ciepłą parą.
  • Oczyszcza się twarz, wyciskając zaskórniki i pryszcze.
  • Później przeprowadzana jest dezynfekcja z zastosowaniem darsonwalizacji.
  • Na końcu nakłada się maskę łagodzącą lub specjalny krem do twarzy.

 

                                   OKSYBRAZJA                                 

o714d

Oksybrazja / Oxybrazja, inaczej nazywana peelingiem / mikrodermabrazją tlenowo-wodną intensywnie, ale równocześnie bezboleśnie i bezinwazyjnie złuszcza naskórek, nie wywołując podrażnień często pojawiających się przy innych formach oczyszczania skóry (m.in. oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja). Oxybrazja w odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej i peelingu kawitacyjnego wykonywana jest bezdotykowo. Podczas zabiegu w skórę wtłaczany jest tlen pod ciśnieniem, a martwe komórki zostają oderwane od skóry i usunięte. Oksybrazję polecamy osobom o bardzo wrażliwej skórze, również naczyniowej. Zabieg jest przyjemy, odświeżający, idealny na upalne dni. U osób z tłustą cerą zaleca się serię zabiegów (min. 1 raz w tygodniu). Po zabiegu skóra jest idelanie gładka, nawilżona, pozbawiona złuszczeń skóry, a pory są znacznie zwężone.

Zabieg jest idealny przed wielkim wyjściem (może być wykonany nawet tego samego dnia, gdyż nie powoduje podrażnień), makijażem oraz jako znakomite usunięcie warstwy rogowej naskórka w połączeniu z innymi zabiegami (np. kwasy, oczyszczanie manualne, zabieg wzmacniający włosy)

Oksybrazja eliminuje zaskórniki, zmniejsza widoczność porów, eliminuje bakterie beztlenowe wywołujące trądzik, może zmniejszać blizny, wygładza, rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, spłyca zmarszczki..

                       MIKRODERMABRAZJA                           

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja, inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od klasycznej dermabrazji zabieg odróżnia właśnie ta możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Mikrodermabrazja spopularyzowała się na początku XXI wieku i stała się jednym z ulubionych zabiegów zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Najpopularniejsze to twarz, szyja, dekolt i plecy.

Chociaż mikropeeling wykonuje się przez cały rok, to najlepszą porą będzie jesień i zima. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać słońca.

Jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami i cellulitem. Obecnie najbardziej znana jest mikrodermabrazja diamentowa, dlatego niewiele osób wie o istnieniu pozostałych odmian. Wyróżnia się trzy rodzaje zabiegu w zależności od materiału użytego do złuszczania – diamentową, korundową i tlenową. Ostatnia, czyli oksydermabrazja, jest najnowszą odmianą, a jednocześnie najmniej ingerującą w skórę.