Zabiegi aparatami z prądem

logo

Zabiegi aparatami z prądem:

 • piling kawitacyjny + sonoforeza
 • fale radiowe RF
 • IPL ( foto odmładzanie usuwanie przebarwień, zamykanie naczyń krwionośnych usuwanie owłosienia.)
 • mezoterapia: bezigłowa, igłowa, mikro igłowa, roller

 

                           PILING KAWITACYJNY                         


peeling-kawitacyjnyW tym zabiegu stosuje się dźwięki o niskiej częstotliwości (18-100kHz). Ta fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem wytworzonego ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczenia skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych. Zaletami stosowania peelingu kawitacyjnego są: bezbolesne i szybkie oczyszczenie skóry twarzy, szyi i dekoltu; sterylizacja obszaru poddanego zabiegowi, co zapobiega powstawaniu stanów zapalnych; wspomaganie leczenia trądziku; rozjaśnienie przebarwień i plam pigmentacyjnych; przygotowanie skóry do dalszych zabiegów kosmetycznych, przez zwiększenie możliwości absorpcyjnych.

                            SONOFOREZA                         

 

SONOFOREZA

Zabieg polegający na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, które przyspieszają przenikanie substancji czynnych przez naskórek i skórę właściwą. Metoda jest wykorzystywana w celu wtłoczenia w głębsze warstwy skóry preparatów: odżywczych i nawilżających. Zabieg jest doskonałym dopełnieniem innych zabiegów.

ms_kaw_schemat

                            FALE RADIOWE                         

 

 FALE RADIOWEFale radiowe – prąd zmienny (bipolarny) o wysokiej częstotliwości. Zabiegi te noszą również nazwę diatermii (od greckiego ciepło przenikające). W trakcie zabiegu pod wpływem działania pola elektromagnetycznego zachodzi zjawisko polaryzacji wywołujące ruch i wibrację jonów, atomów i cząstek. Następuje uporządkowanie struktur kolagenu i elastyny. Na skutek tarcia cząstek wydziela się ciepło endogenne i wywołuje selektywne ogrzanie tkanek do temperatury 45-55 stopni Celsjusza. Pod wpływem energii cieplnej włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, a następnie ponownemu napięciu. Powoduje to uruchomienie funkcji regeneracji, pobudzenie fibroblastów oraz stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Skóra odzyskuje jędrność, poprawia się jej napięcie i owal twarzy. Zmarszczki, bruzdy i blizny ulegają wypłyceniu. Pod wpływem ciepła zwiększa się również przepuszczalność błon komórkowych, a co za tym idzie, absorpcja aktywnych preparatów użytych w trakcie zabiegu (radioforeza).  Działa również zwiększając gęstość i odporność skóry. Kolejność absorpcji fali przez organizm: tkanka tłuszczowa, skóra, mięśnie. Ze względu na to, że tkanka tłuszczowa ulega silniejszemu przegrzaniu zabiegi z udziałem RF modelują i wyszczuplają sylwetkę. Pod wpływem dostarczonej energii cieplnej następuje zjawisko termolipolizy polegające na redukcji tkanki tłuszczowej poprzez obkurczenie objętości komórek. Na skutek działania RF zwiększa się przepływ krwi poprawiający dotlenienie i odżywienie skóry, przyspiesza również przemianę materii (np. przy podwyższeniu temperatury o jeden stopień wzrost o 3,6%) co korzystnie wpływa na odtoksycznienie organizmu i usprawnienie układu limfatycznego. Proces ten przyspiesza redukcję cellulitu i widocznie wygładza strukturę skóry.

Wskazania:schemat_skory_RF
– poprawa napięcia i kondycji skóry
– lifting twarzy i szyi
– wypłycenie zmarszczek
– poprawa owalu twarzy
– likwidacja cellulitu
– ujędrnienie skóry ramion, brzucha, pośladków i ud
– kształtowanie sylwetki po porodzie
– spalanie tkanki tłuszczowej

Przeciwwskazania:
– ciąża, okres karmienia
– miesiączka
– choroby nowotworowe
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– choroby immunologiczne
– obecność metalowych implantów
– rozrusznik i zastawka serca
– niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze
– zaburzenia czucia
– zapalanie żył
– trądzik różowaty
– choroby wirusowe i bakteryjne
– skłonność do keloidów
– skłonność do krwawień układu pokarmowego
– nadczynność tarczycy
– obrzęki o nieznanej etiologii
– ostre stany zapalne zatok
– wkładka domaciczna
– złote nici
– zaburzenia krzepliwości
– implanty wchłanialne i wypełnialne

Częstotliwość zabiegów na twarz: od 2 do 5 co 2 tygodnie, zabieg przypominający raz na 6 miesięcy.
Częstotliwość zabiegów na ciało: od 5 do 8 co raz w tygodniu, zabieg przypominający raz na 3 miesiące.

                             IPL                          


Oprócz głowicy IPL posiadamy dodatkowo głowicę Rf Bipolar do zabiegów na twarz i głowicę RF Tripolar – do thermalipolizy ciała, w urządzeniu IPL+RF E-Light Silver.  Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej, a także szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów. Można również wykonywać zabiegi osobom młodym, usuwając zmiany posłoneczne czy też lecząc trądzik. Co istotne, zabiegi można wykonywać przez cały rok.

Duży rozmiar plamki zabiegowej (8×40 mm) skraca czas pracy, umożliwiając szybsze usuwanie zmian. W urządzeniu E-Light zminimalizowano odczucia bólowe pacjenta, co jest niezwykle istotne, ponieważ osoby bardzo wrażliwe na ból często rezygnują z zabiegu w obawie przed nieprzyjemnymi odczuciami.

Zastosowanie: trwałe usuwanie niepożądanego owłosienia; zamykanie naczynek krwionośnych; likwidacja rumienia na twarzy oraz innych zmian naczyniowych przy zaburzeniach pigmentacji; pobudzenie, regeneracja i odbudowa kolagenu, co daje efekt wygładzenia i poprawienia faktury skóry twarzy oraz likwidację drobnych zmarszczek; wygładzenie, pojędrnienie skóry, likwidacja trądziku. W połączeniu z RF uzyskujemy: lifting twarzy, lifting skóry w okolicach oczu, skóry na szyi, usunięcie zmarszczek, wygładzenie skóry, zredukowanie zwiotczenia skóry twarzy, obwisłego podbródka, spłycenie blizn potrądzikowych i rozstępów, redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki.

ipl

 

                             MEZOTERAPIA                          

 • BEZIGŁOWA
 • IGŁOWA
 • MIKRO IGŁOWA
 • ROLLER

Mezoterapia to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda stosowana do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Główny cel jaki stawiamy sobie wykonując zabiegi mezoterapii to rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Mezoterapia pozwala na redukcję istniejących drobnych zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Dzięki zabiegom mezoterapii uzyskać można:

 • głębokie nawilżenie skóry
 • stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych
 • poprawę mikrokrążenia
 • uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • redukcja oznak starzenia się
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry

Pełne efekty zabiegów mezoterapii widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

– Mezoterapia bezigłowa

 

mezoterapiaUrządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej. 

Jest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.

– Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

mezoterapiaigłowaPokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

 -Mezoterapia mikroigłowa

 

wykresroller

Może być wykonana za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzenia DermaPen.

Derma rollery (lub inaczej: mezorollery) to niewielkich rozmiarów urządzenia, wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość.

DermaPen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł, które nakłówają skórę.

Zarówno derma rollery, jak i DermaPen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikrourazy i mikrokrwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

efekty-mezoterapia-mikroigłowa-dermapenCzynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.